ZoomWoman.dkZoomRoom.dkZoomMagazine.dkZoomTema.dkZoomMan.dk
Forsiden
Mode
  Tøj & Beklædning
  Accessories
Personlig Pleje
  Hårpleje
  Hudpleje
  Makeup
  Parfume
Bolig & Indretning
  Bolig & Indretning
Underholdning
  Musik
  Film
  Bøger
  Kultur
Gossip
  Film Gossip
  Musik Gossip
Ferie & Rejser
  Storbyferie
  Rejse Nyheder
Gastronomi
  Øl, Vin & Spiritus
  Madopskrifter
  Kogebøger
  Drinks
  Bageopskrifter
Erotik
  Sex & Samliv
Elektronik
  Mobil
  Gadgets
Livsstil
  Livsstil
Horoskop
Konkurrencer
Ugens Tema
Bruger Login
Ny Bruger
Mine Favoritter
 Vejrudsigt
I dag
Søndag
Man

Tir

Ons

 Citat
En soldat er en forhenværende civilist, der uddannes til at optræde uciviliseret for at bevare civilisationen.
Halfdan Rasmussen

Vind makeup fra La Biosthetique

I denne uge kan du vinde en pakke med lækkert makeup fra La Biosthetique.

Sunlight Gloss Crystal
Vejl. Uds. Pris 133,00
Sunlight Gloss lægger sig som en plejende, beskyttende film over læberne, der omgående og vedvarende forsyner med med fugtighed, og beskytter mod solen med UV-filter. Med den kompakte geletekstur påføres den ganske let uden at klæbe. Sikre alene eller påført over læbestiften usædvanlige glanseffekter.

Aqua Lash – sort vandfast mascara
Vejl. Uds. Pris 142,00
Aqua Lash garanterer med en enestående vand-i-olie-formel en holdbar, vandfast makeup. Specielle carbon-pigmenter sikrer et dybtsort farveresultat med en fortryllende, skinnende finish.
Den parfumefri tekstur er nem at påføre og tørrer særligt hurtigt på grund af det høje indhold af flygtige bestanddele. Bisabolo og E-vitamin plejer vipperne intensivt og giver dem spændkraft. Med en specialbørste skilles vipperne perfekt ad og får en smuk, naturlig bue.

Make up remover Towelettes
Vejl. Uds. Pris 72,00
De praktiske renseservietter er velegnede til hurtigt, skånsomt og nemt at rense ansigt, øjne og læber for makeup. Den specielle formel indeholder bisabolol, E-vitamin, provitamin B5 og kamilleekstrakter, der plejer og fugter huden intensivt. Renseservietterne er uden alkohol, dermatologisk og oftalmologisk testede og er derfor også velegnede til følsom hud.

Beauty Eyes Collection Natural
Vejl. Uds. Pris 208,00
Øjenskyggepudder der har en silkeagtig fløjlskonsistens og hæfter perfekt på huden. De 4 nuancer passende i to lyse og to mørke farver er nemme og behagelige at anvende, lader sig påføre jævnt uden at smuldre.

Nærmeste forhandler oplyses La Biosthetique - 74 69 40 00.
Se også – www.labiosthetique.com

For at deltage i konkurrencen skal du blot udfylde navn og email-adresse i felterne herunder.

Du kan deltage en gang per konkurrence per email-adresse, og du vil samtidig blive tilmeldt nyhedsbrevet fra ZoomMagazine.dk. Selvom du allerede er tilmeldt nyhedsbrevet, kan du sagtens deltage i konkurrencen.
Vinderne bliver vist her på siden, så husk at holde øje med om du har vundet!

 

Konkurrencen er slut.

Forsiden
Mode
  Tøj & Beklædning
Personlig Pleje
  Kropspleje
  Parfume
Bolig & Indretning
  Bolig & Indretning
Underholdning
  Musik
  Film
  Bøger
  Kultur
Gossip
  Film Gossip
  Musik Gossip
Ferie & Rejser
  Storbyferie
  Rejse Nyheder
Gastronomi
  Øl, Vin & Spiritus
  Madopskrifter
  Kogebøger
  Drinks
  Bageopskrifter
Erotik
  Sex & Samliv
Bil & Motor
  Bil Nyheder
Elektronik
  Mobil
  Gadgets
Livsstil
  Livsstil
Horoskop
Konkurrencer
Ugens Tema
Bruger Login
Ny Bruger
Mine Favoritter
 RSS feeds
Modtag de seneste artikler, horoskoper m.m. via RSS
Oversigt for RSS feeds
Annoncering       Betingelser       Kontakt       Om ZoomMagazine.dk       Presse       RSS RSS feeds