ZoomWoman.dkZoomRoom.dkZoomMagazine.dkZoomTema.dkZoomMan.dk
Forsiden
Mode
  Tøj & Beklædning
  Accessories
Personlig Pleje
  Hårpleje
  Hudpleje
  Makeup
  Parfume
Bolig & Indretning
  Bolig & Indretning
Underholdning
  Musik
  Film
  Bøger
  Kultur
Gossip
  Film Gossip
  Musik Gossip
Ferie & Rejser
  Storbyferie
  Rejse Nyheder
Gastronomi
  Øl, Vin & Spiritus
  Madopskrifter
  Kogebøger
  Drinks
  Bageopskrifter
Erotik
  Sex & Samliv
Elektronik
  Mobil
  Gadgets
Livsstil
  Livsstil
Horoskop
Konkurrencer
Ugens Tema
Bruger Login
Ny Bruger
Mine Favoritter
 Vejrudsigt
I dag
Søndag
Man

Tir

Ons

 Citat
Det eneste vi aldrig får nok af er kærlighed. Og det eneste vi aldrig giver nok af er kærlighed.
Henry Miller

Ny mascara fra Givenchy

Phenomen’Eyes

Givenchy lancerer en revolutionerende ny mascara! Det innovative, nye design og den yderst præcise påføringsmetode lægger alle eksisterende mascaraer bag sig.

For mange kvinder er det stadigt vanskeligt at lægge mascara. Uden en rolig hånd er det svært at opnå et præcist resultat. Det er derfor, de professionelle bruger en kurvet børste til at få bedre fat i vipperne.

Nu har Givenchy har fulgt de professionelles eksempel og forandret ikke bare hårene på deres nye børste, men også selve børsten! Det vovede nye design tilbyder en splinterny måde at lægge mascara på. Givenchys banebrydende, patenterede kuglebørste kan komme til overalt. Den gør påføringen lettere og giver perfekt formede øjne og spektakulære resultater.

Et væld af genialitet og innovation
Børsten er designet, ikke blot til at se godt ud, men også til at gøre påføringen ekstremt let.
Den kan bevæges lodret, vandret og på skrå. Uanset, hvordan den vender, passer den perfekt til formålet.
Resultat: Dine øjenvipper er sminket perfekt på et øjeblik. Du kan uden besvær nå hver eneste vippe.

Et panoramisk makeup-resultat
Den lille, kugleformede Phonomen’Eyes-børste kan nå alle dine vipper, helt inde fra roden. Selv den mindste vippe bukkes og separeres perfekt, så øjnene får et intenst, grafisk omrids.

Nicolas Degennes, kunstnerisk leder for makeup og farver: “Vores syn på mascara har ændret sig. Nu om dage stræber vi efter den perfekte eyeliner-effekt. Jeg ser ofte, at der kun er lagt mascara på en del af vipperne, i spidserne eller på midten, hvilket naturligvis ikke giver øjnene den samme virkning.

Phenomen’Eyes tilbyder en fejlfri metode at lægge mascara på, begyndende ved roden af vipperne.

Den yderst ergonomiske Phenomen’Eyes-børste gør det muligt at komme til alle vipperne, selv de allermindste helt inde i øjenkrogen. Resultatet er særligt slående på de øverste vipper. Du kan også påføre mascaraen i de yderste øjenkroge med forbløffende præcision ved at holde børsten lodret under øjet og skubbe vipperne opad en efter en, så de overtrækkes med mascaraen. Med nogle få børstestrøg er der lagt mascara på vipperne, helt ind til rødderne, og øjnene er straks indrammet og fremhævet.”

Her er nogle af de mange metoder til påføring af Phenomen’Eyes-mascara

1 Hold børsten vandret, og træk vipperne fra yderste øjenkrog og udad.

2 Med skaftet opad og børsten nedad trækkes de øverste vipper forsigtigt opad.

3 Fyld en beskeden mængde mascara på børsten, og børst forsigtigt de nederste vipper. Samme bevægelse kan også bruges på de øverste vipper.

4 Børst opad, få fat i de øverste vipper ved roden og skub dem opad.

Lagt på 19. marts 2009
Artikel mulighederUdskrivE-mailGemTilføj til Facebook
 Tromborg
 Nvey Eco / Plan Organic
 La Biosthetique
 Hotmakeup
 Dr.Hauschka
 Profmakeup.com
 Andre artikler under Makeup
Perfect Match concealer
I februar 2012 lancerer L’Oréal Paris endnu et produkt i True Match serien, True Match Perfect Match!
Læs mere
Organiqs
Ny dansk, økologisk og miljøvenlig make-up serie. Organiqs er helt uden parfume, æteriske olier, parabener...
Læs mere
Depends nye neglelakker
Blandt forårets fine neglelakfarver fra Depend finder du et skønt og indbydende miks af stærke pastelfarver...
Læs mere
Lad makeup’en matche håret
En lille guide der hjælper dig med at vælge den rette makeup til din hårfarve...
Læs mere
Makeup tips
Sådan undgår du at lægge en kikset make up...
Læs mere
Extra Virgin Minerals
The Body Shop lancerer den nye, innovative Extra Virgin Minerals, serie bestående af 100% ren mineralfoundation...
Læs mere
 ZoomRooms
 Dr.Hauschka
 Hotmakeup
 La Biosthetique
 Nilens Jord
 Nvey Eco / Plan Organic
 Profmakeup.com
 Smashbox Cosmetics
 Tromborg
 Artikel søgning
Søg i ZoomWoman's artikelbase
 RSS feeds
Få de nyeste artikler fra Makeup via RSS
Tilmeld RSS
 ZoomMan top 5
Eight Hour Cream Skin Protectant Fragrance Free
Mad der sætter gang i forbrændingen
Gå dig slank
Find din egen duft
Alternativ til almindelig kaffe
Annoncering       Betingelser       Kontakt       Om ZoomMagazine.dk       Presse       RSS RSS feeds