ZoomWoman.dkZoomRoom.dkZoomMagazine.dkZoomTema.dkZoomMan.dk
Forsiden
Mode
  Tøj & Beklædning
  Accessories
Personlig Pleje
  Hårpleje
  Hudpleje
  Makeup
  Parfume
Bolig & Indretning
  Bolig & Indretning
Underholdning
  Musik
  Film
  Bøger
  Kultur
Gossip
  Film Gossip
  Musik Gossip
Ferie & Rejser
  Storbyferie
  Rejse Nyheder
Gastronomi
  Øl, Vin & Spiritus
  Madopskrifter
  Kogebøger
  Drinks
  Bageopskrifter
Erotik
  Sex & Samliv
Elektronik
  Mobil
  Gadgets
Livsstil
  Livsstil
Horoskop
Konkurrencer
Ugens Tema
Bruger Login
Ny Bruger
Mine Favoritter
 Vejrudsigt
I dag
Søndag
Man

Tir

Ons

 Citat
Lykken er at være sig selv nok.
Aristoteles

Pauls grill


Årets grillkogebog er skrevet af kokken bag den prisbelønnede restaurant The Paul i Tivoli. Pauls grill har sin helt egen uhøjtidelige tone, og bogen leverer nemme og superlækre opskrifter til den perfekte grillmiddag.

Kogebogen indeholder grilltips, forslag til menuer med alt fra den indledende drink til desserten, samt inspiration til kombinationer på kryds og tværs. Og så er den spækket med skønne billeder.

Fra bogens intro:
Bogen er bygget op af kødretter, fiske- og skaldyrsretter, tilbehør, små retter, dipper, marinader, dressinger, desserter - og drinks. Opskrifterne er blandet sammen i 10 kapitler eller afsnit, og opskrifterne i hvert kapitel er sat sammen, så de passer til hinanden og tilsammen kan udgøre et helt måltid; der er dog ikke drinks og desserter i alle kapitlerne, her må man plukke fra de andre eller improvisere. Men kapitelsammensætningen er udelukkende forslag, og i virkeligheden kan du mikse og blande på kryds og tværs, som du synes. Der er også forslag til tilbehør ved hver hovedret. Alle opskrifterne er til fire personer, medmindre andet er angivet.

Lagt på 2. juli 2009
Artikel mulighederUdskrivE-mailGemTilføj til Facebook
 GUBI
 Menu
 Natuzzi
 Rosendahl
 Jesper Holm
 UnderCover by LE KLINT
 Andre artikler under Kogebøger
Sundt sødt
Få det sunde guf ind i hverdagen på en nem måde - året rundt. Bogen har skønne og hurtige ideer til sundt slik...
Læs mere
Meyers Kager
Meyers Kager er den søde søster til bestselleren Meyers Bageri. Bogen er skrevet til dig, der elsker kager...
Læs mere
Verden bedste kur
Christian Bitz og Arne Astrup byder det nye år velkommen med intet mindre end Verdens bedste kur...
Læs mere
Annes Julekalender
Små, hyggelige hjemmelavede ting at spise er med til at sætte prikken over i'et i dagene frem mod og gennem julen...
Læs mere
Kongerigets Kager
Tag på kagetur i kongeriget med Mette Blomsterberg...
Læs mere
Mit Skandinaviske køkken
I Mit skandinaviske køkken deler Camilla Plum ud af sin store viden om skandinavisk mad og om råvarerne...
Læs mere
AnneMad med mere
AnneMad er indbegrebet af Anne Hjernøes måde at kokkerere på. En masse små retter, der gerne må...
Læs mere
 Artikel søgning
Søg i ZoomWoman's artikelbase
 RSS feeds
Få de nyeste artikler fra Kogebøger via RSS
Tilmeld RSS
 ZoomMan top 5
Eight Hour Cream Skin Protectant Fragrance Free
Mad der sætter gang i forbrændingen
Gå dig slank
Find din egen duft
Alternativ til almindelig kaffe
Annoncering       Betingelser       Kontakt       Om ZoomMagazine.dk       Presse       RSS RSS feeds